ثبت نام كلاسهاي YÖS

*  ادامه تحصیل در دانشگاههای ترکیه _ آزمون یوس Yös

                         شروع ثبت نام  یوس (با متد جدید)

                                    2020 yös                                                                                

  •   مشاوره تحصیل در خارج را فقط از موسسات مجاز موجود
  • در لیست وزارت علوم بخواهید.
  • (قابل توجه متقاضیان تحصیل در ترکیه)   
  • با پک آفلاین یوس دیتا ، کلاس را به خانه ببرید!           
  • دارای درسنامه های فارسی و استانبولی و نیز تدریس
  • و حل تشریحی سوالات آزمون یوس YOS
  • برنامه ریزی صحیح توسط کارشناسان ما برای شم =
  • کاهش هزینه آموزش یوس + جلوگیری از خستگی
  • رفت و آمد متقاضی به کلاسهای هفتگی و اتلاف وقت 
  • آرامش فکر و انتخاب رشته مورد علاقه در دانشگاه های ترکیه                                

نکات مهم:

*به جهت افزایش کیفیت آموزش ،هر کلاسِ یوس با حداکثر 8 الی 10 نفر

  برگزار میشود.

 * مناسبترین فرصت جهت برنامه ریزی صحیح برای قبولی در رشته های

    علوم پزشکی، مهندسی ،علوم انسانی و هنر در دانشگاههای ترکیه

                     (مورد تایید وزارت علوم و بهداشت)

                             در آزمون یوس 2020

* آزمون یوس جهت پذیرش و ادامه تحصیل در دانشگاههای ترکیه در رشته های

مختلف از جمله پزشکی و دندانپزشکی و رشته های هنر و... جهت متقاضیان

 از مقطع دیپلم دبیرستان هر ساله یکبار توسط دانشگاههای معتبر ترکیه

 برگزار میگردد.

  جهت کسب اطلاع بیشتر در خصوص ثبت نام کلاسهای یوس yos, تماس بگیرید:

  *  تهران :           6- 66552085   (021)   

  *  تبریز :            7- 33379856  (041)   

       * زمان تماس : 11 الی 18

 

تحصیل دندان پزشکی در ترکیه

تحصیل دندان پزشکی در کشور ترکیه چه شرایطی دارد؟ شرایط تحصیل در رشته دندانپزشکی در ترکیه 2018 و هزینه های تحصیل دندان پزشکی در ترکیه چقدر است ، برای تحصیل دندان پزشکی در ترکیه چه مدارکی لازم است؟ آیا برای تحصیل دندان پزشکی در ترکیه شرط سنی وجود دارد؟ آیا ایرانیان برای تحصیل دندان پزشکی در ترکیه نیاز به قبولی در آزمونی یوس هستند؟ کدامیک از دانشگاه های ترکیه در رشته ی دندان پزشکی  مورد تایید وزارت بهداشت کشور ایران هستند؟

به علت رقابت در کنکور ایران برای قبولی در رشته ی دندان پزشکی که همواره جزو دو رشته ی خاص شاخه ی علوم تجربی بوده است بسیاری از متقاضیان ایرانی تحصیل در این رشته از قبولی باز مانده و خواهان ورود به این رشته در کشور هایی مانند ترکیه و روسیه  هستند.

کشور ترکیه به علت نزدیکی به ایران و همچنین هزینه های پایین تحصیل و زندگی در آن تبدیل به یکی از مقاصد دانشجویان ایرانی برای ادامه تحصیل در رشته ی دندان پزشکی شده است. از دیگر دلایل انتخاب این کشور برای متقاضیان ایرانی تحصیل در رشته ی دندان پزشکی می توان به مورد تایید بودن تعداد بالایی از دانشگاه های این کشور از نظر وزارت بهداشت ایران  و همین طور اعتبار خوب جهانی این دانشگاه ها اشاره نمود.

اولین گام برای قبولی در رشته ی دندان پزشکی در کشور ترکیه قبولی در آزمونی به نام یوس است. آزمون یوس تا چند سال پیش مانند کنکور ایران به صورت یکپارچه در کل کشور ترکیه برگزار میشد. اما  در حال حاضر هر دانشگاه در کشور ترکیه به صورت جداگانه و مستقل این آزمون را برگزار می نماید. به همین دلیل متقاضی ابتدا می باید دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب نماید و سپس در آزمون یوس برگزار شده در دانشگاه مورد نظر خود شرکت نماید و در صورت قبولی وارد رشته ی دندان پزشکی در دانشگاه مذکور شود.

ذکر این نکته ضروری است که این آزمون به زبان ترکی و انگلیسی برگزار می شود پس دانش آموزان در صورت قبولی در این آزمون تحصیلات را آغاز خواهند نمود.

 

آزمون یوس:

آزمون یوس از دو بخش اصلی تشکیل شده است. بخش اول این آزمون شامل سوالاتی با موضوع تست هوش و ریاضیات است که  در این بخش سوالات به دو زبان ترکی و انگلیسی مطرح می شوند. در بخش اول است که دانشجو نمره ی قبولی و یا  ردی  مورد نظر برای ورود به رشته ی دندان پزشکی را اخذ می نماید. و اما در بخش دوم دانایی زبان ترکی فرد متقاضی مورد سنجش قرار می گیرد. اما این بخش نقش عمده ای در قبولی و یا ردی فرد متقاضی را ایفا نمی کند.

متقاضی میبایست در دوره ی آماده سازی زبان ترکی استانبولی tomer شرکت نماید. و چنانچه در آزمونی که در انتهای این دوره از وی به عمل می آی قبول شود می تواند وارد کورس اصلی دانشگاهی خود در رشته ی دندان پزشکی شود.

متقاضیانی که میخواهند وارد رشته ی دندان پزشکی در کشور ترکیه شده و تحصیلات خود را در این رشته به زبان انگلیسی طی کنند میبایست در آزمون YOS شرکت نمایند و با اخذ حد نصاب مورد نظر هر دانشگاه وارد رشته ی دندان پزشکی در دانشگاه مورد نظر بشوند.

مانند اغلب کشور های جهان طول دوره ی تحصیلی در رشته ی دندان پزشکی در کشور ترکیه نیز به مدت پنج سال می باشد.که البته این دوره ی کورس اصلی رشته تحصیلی میباشد و برای کسانی که پذیرش آنها مشروط به گذراندن دوره ی زبان تومر است این مدت با احتساب دوره ی زبان ترکی به شش سال افزایش پیدا می نماید پس بهتر است متقاضیان قبل از ورود به دانشگاه در کلاسهای زبان استانبولی شرکت نمایند تا  مدت تحصیلشان افزایش نیابد.

هزینه های تحصیل در ترکیه در رشته دندانپزشکی و پزشکی

هزینه های تحصیل در رشته دندان پزشکی در کشور ترکیه متفاوت است و کاملا بستگی به دانشگاهی دارد که متقاضی در آن تحصیل می کند. اما به طور کلی می توان گفت ارزان ترین دانشگاه های دولتی در این کشور در رشته ی دندان پزشکی هزینه ای در حدود سالانه هزار تا دو هزار دلار امریکا در بر خواهند داشت. و هزینه ی تحصیل در دانشگاه های خصوصی این کشور در حدود سالانه ده تا پانزده هزار دلار امریکا خواهد بود.

هزینه های زندگی در کشور ترکیه شبیه به هزینه های زندگی در ایران است. هزینه زندگی در خوابگاه های این کشور به صورت مشترک در حدود ماهانه 100 تا 300 دلار است. اگر دانشجو خواهان اجاره یک واحد آپارتمان به صورت مستقل در این کشور باشد هزینه ای در حدود 300 تا 600 دلار در ماه را میبایست به هزینه ی اقامت خود اختصاص دهد. هزینه های دیگر زندگی مانند خورد و خوراک و رفت و آمد نیز در این کشور چیزی در حدود ماهانه 200 تا 300 دلار است.

 برای آگاهی از شرایط تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور های روسیه، ترکیه و اوکراین، با موسسه یوس دیتا (تبریز یوس سابق) و موسسه ایران تومر تماس گرفته و از مشاوره (با تعیین وقت قبلی) بهره مند شوید تا با آگاهی قدم در راه مهاجرت و پذیرش تحصیلی به دانشگاههای دولتی و خصوصی ترکیه بگذارید.

 لذا شما عزیزان می توانید در صورت هر گونه سوال در رابطه با تحصیل دندان پزشکی در کشور ترکیه و پذیرش تحصیلی تماس حاصل فرمایید..               

           شعبه مرکزی ایران تومر و یوس دیتا در تبریز      17 17 34 33 - 041

            شعبه ایران تومر و یوس دیتا در تهران           66552085  - 021

دانشگاه هاي معتبر تركيه

حاضرین در سایت

ما 9 مهمان آنلاین داریم